Gamma jaotus

Regressioonanalüüs, dispersioonanalüüs aga ka üldistatud lineaarsed mudelid ja segamudelid

Postitusi: 2
Liitunud: Neljapäev.Mär, 2011
PostitusPostitatud: Reede.Veebr, 2013
Mida kujutab endast gamma jaotus ja mis puhul tasub kasutada üldistatud lineaarset mudelit, kus sõltuv tunnus on gamma jaotusega? Kuidas veenduda, et tunnuse jaotus vastab gamma jaotusele? Tahaksin mudelisse sõltuva tunnusena panna elektrijuhtivuse, mille jaotus on tugevalt paremale kaldu ja negatiivseid väärtusi pole (sarnaneb natuke Poissoni jaotusega, kuid pole loendusandmetest saadud). Ka logaritmimine ei muuda jaotust normaaljaotuse sarnaseks.

Postitusi: 20
Liitunud: Teisipäev.Veebr, 2011
PostitusPostitatud: Reede.Veebr, 2013
Liina Remm kirjutas:Mida kujutab endast gamma jaotus ja mis puhul tasub kasutada üldistatud lineaarset mudelit, kus sõltuv tunnus on gamma jaotusega? Kuidas veenduda, et tunnuse jaotus vastab gamma jaotusele? Tahaksin mudelisse sõltuva tunnusena panna elektrijuhtivuse, mille jaotus on tugevalt paremale kaldu ja negatiivseid väärtusi pole (sarnaneb natuke Poissoni jaotusega, kuid pole loendusandmetest saadud). Ka logaritmimine ei muuda jaotust normaaljaotuse sarnaseks.


Gamma jaotusega GLMMide häda kipub olema, et parameetrite hinnangud ei ole alati usaldusväärsed, ka võib tulemus erineda sõltuvalt parameetrite algväärtustest (mille saab ise ette anda). Ehk siis isegi kui analüüs "jookseb" ei ole alati kõik nii nagu peab. Minu kogemus selle jaotusega on vähene, ent esimesena tuleks siiski läbi vaadata lihtsam juht:

logaritmimine ja siis (tavalise lineaarse) mudeli jääkide analüüs (need peaksid olema normaaljaotuse sarnased, mitte teisendatud funktsioontunnus ise). Sisuliselt vastab see log-normaalsele jaotusele, mis on gamma-jaotusega üsna heas kooskõlas.

Mine Lineaarne mudel

cron